Vážení rodiče,

od 15. května 2020 spustila ČSSZ online kontaktní formulář, jehož prostřednictvím můžete požádat o prověření stavu zpracování dané dávky a získat o situaci konkrétní informaci. A to nejen v případě ošetřovného, ale i o nemocenské nebo peněžité pomoci v mateřství. Formulář je dostupný na stránkách ČSSZ.

Nárok na ošetřovné budou mít nadále až do 30.6.2020 všichni rodiče, kteří z objektivních důvodů nemohou dát dítě do školy či školky. Mezi důvody patří například zdravotní riziko, kdy je dítě náchylné k nemocem, alergické, nebo žije ve společné domácnosti s někým z rizikové skupiny; také nedostatečná kapacita a krátká provozní doba ve školních skupinách.

Příspěvek byl publikován v rubrice Organizace a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.